Sayac

Hakkımızda

        Satranç sporunun toplumun her kesimine yayılıp yaygınlaşması amacıyla faaliyetine 2013 yılında başlayan Borhan Chessmaster Academy, Satranç Eğitim Merkezimiz İzmit / Yahya Kaptan’da faaliyetini sürdürmektedir. Genel Merkezimiz Kocaeli’nde olmakla birlikte, İstanbul / Sancaktepe’de bulunan Rings AVM’de de bir Şubemiz eğitimlerine devam etmektedir.   
      Eğitimlerimizin temel amacı, satranç sporunu sevdirmek ve sporcularımızı uluslararası arenalarda ülkemiz adına büyük başarılar elde edecekleri bir konuma getirmektir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de satranç, artık bir oyun ve eğlence aracı olmaktan çıkmış ve bir spor dalı olarak kabul görmüştür.     
     Son dört yıl içinde ikisi Kocaeli’nde ve onbir tanesi İstanbul / Sancaktepe Rings AVM’de olmak üzere toplam 13 adet turnuvaya imza atmış bulunmaktayız. Bu turnuvaların çoğunluğu 12 yaş altı çocuklarımıza yönelik olup, onların satranç sporundaki deneyimlerine katkıda bulunmak temel hedeflerimiz arasındadır. Kocaeli’nde en son 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde “Açık” kategoride düzenlediğimiz “ELO TURNUVASI” ise Koceli’nin satranç tarihinde düzenlenen ilk elo turnuvası olma özelliği taşımaktadır. Satranç sporunda “İlklere” imza atmaya çalışan BCA (Borhan Chessmaster Academy), eğitim merkezinin niteliği itibariyle yine bir ilk’e imza atarak, Yahya Kaptan’daki eğitim merkezinde sağlıklı, nezih ve güvenli bir ortamda 4 yaşından başlayan sporculara butik eğitim anlayışı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

       Satranç sporuna son beş yıldır verdiğimiz katkı çerçevesinde, satranç camiasına yönelik sosyal sorumluluk çerçevesinde, 2017 yılında Türkiye Satranç Federasyonu, Kartepe İlçe Temsilciliği’ni Kurumumuz Kurucularından Satranç Antrenörü, İstanbul İl Hakemi ve aktif sporcu Serdar BORHAN hocamız yürütmektedir. Bu nedenle Yahya Kaptandaki eğitim merkezimiz aynı zamanda Türkiye Satranç Federasyonu, Kartepe İlçe Temsilciliği olarak da faaliyetini sürdürmektedir.